Jaką naczepę wybrać?

Chłodnia czy firanka, a może furgon – jaka naczepa jest najlepsza? Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ naczepy te służą do przewożenia różnych towarów. To jaką naczepę najlepiej wybrać zależy od tego, co dokładnie chcesz przewieźć, a także jakiego rodzaju zabezpieczeń potrzeba by bez problemu móc włączyć się do ruchu drogowego i bezpiecznie dostarczyć wiezione produkty na miejsce.

Jaką naczepę wybrać?

Zanim zdecydujesz się na firankę, czy chłodnię upewnij się, w jakich warunkach musi być przewożony dany towar. Każdy rodzaj naczepy, który obejmuje sprzedaż naczep w Poznaniu, ma inne zastosowanie, dlatego najlepiej poznać ich właściwości.

Firanka

Łatwy dostęp do towaru zlokalizowanego w dowolnym miejscu naczepy to coś, na czym Ci zależy podczas transportu drogowego? Firanka, czyli naczepa, której nazwa nawiązuje do tego, że jej boki podczas jazdy przesłania kurtyna – firana właśnie to zapewnia. W dowolnym momencie możesz zsunąć firankę i przystąpić do załadunku lub rozładunku. Towar znajdujący się na naczepie typu firanka najczęściej zabezpieczają pasy.

Chłodnia

Jeżeli przewozisz żywność, leki lub produkty chemiczne, które do przechowywania wymagają odpowiednich warunków, najlepsza będzie naczepa – chłodnia. We wnętrzu tego rodzaju naczep znajdują się agregaty chłodnicze. Właśnie one umożliwiają transport towarów, które dla zachowania swoich wartości powinny być przewożone w odpowiedniej temperaturze – na przykład -30°C.

Furgon

Jeżeli potrzebujesz naczepy, która ma drzwi tylne umożliwiające ładunek i rozładunek, a także pojemną skrzynię to zdecyduj się na furgon. Ten rodzaj naczepy charakteryzuje sztywność ścian i sufitu, a umieszczenie towaru we wnętrzu furgonu ułatwia użycie podnośnika.

Która naczepa najlepsza?

Wiesz już, jaki rodzaj naczep możesz kupić, korzystając z naszych usług. Jaka będzie najlepsza? To czy wybierzesz firanę, czy furgon zależy od tego, na jakim zabezpieczeniu towaru dokładnie Ci zależy. Gdy przewożone produkty musisz przechowywać w odpowiedniej temperaturze, wybierz chłodnię. Firanka sprawdzi się najlepiej wtedy, jeśli planujesz kilka rozładunków, bo po odsłonięciu firanki będziesz mieć dostęp do każdego miejsca. Za to furgon najlepiej wybrać do dużego ładunku.

Jakiego producenta naczep wybrać?

Nasza oferta obejmuje naczepy, które różnią się nie tylko pod względem zastosowania, ale też producenta. Znajdziesz tu między innymi naczepy od zdecydowanego lidera w tej branży – Krone. Zanim jednak zdecydujesz czy wybrać chłodnie Krone, czy Schmitz sprawdź jej dokładne parametry. To od jej wielkości i pełnego wyposażenia powinna zależeć Twoja decyzja. Podobnymi wyznacznikami należy się kierować w razie dylematu – Krone czy Kogel. Niezależnie od tego, jaki będzie Twój wybór, gwarantujemy, że sprzedawane przez nas używane naczepy są w pełni sprawne i spełniają wszystkie normy, dzięki którym nadają się do transportu drogowego.

Jak widzisz, wybór pomiędzy furgonem, chłodnią czy firanką zależy od kilku czynników. Przede wszystkim musisz wiedzieć, jakiego rodzaju ładunek będziesz przewozić. To jaka naczepa jest najlepsza, zależy też od Twoich preferencji, jednak my najbardziej polecamy pojazdy produkcji Krone, ale zachęcamy też do sprawdzenia naczep Schmitz, Kogel i Wielton.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując przeglądanie strony akceptujesz pliki cookies.
Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności