Multi Lock – co to jest?

Firmy prowadzące działalność transportową, chcąc świadczyć usługi na wysokim poziomie, muszą pamiętać o bezpieczeństwie przewozów. System Multi Lock to jeden z najlepszych sposobów zabezpieczenia ładunku. Szybkie przewiezienie ładunku nie wystarczy, jeśli będzie on uszkodzony, dlatego skuteczna ochrona odgrywa kluczową rolę.

Dlaczego i jak zabezpieczyć ładunek?

Najistotniejszą rzeczą przy zabezpieczaniu ładunków jest ich unieruchomienie. W trakcie jazdy są one poddawane siłom działającym w trzy strony:

  • do przodu, podczas hamowania,
  • do tyłu, podczas zmiany biegów i przyspieszaniu,
  • z obu boków (siła odśrodkowa) podczas skręcania.

Naczepy ciężarowe mają unieruchamiane ładunki za pomocą trzech podstawowych metod:

  • zabezpieczenia siłowego, jak pasy, które wykorzystuje siły tarcia,
  • zabezpieczenia kształtowego, czyli usztywnienia wykorzystującego kształt przedmiotu, np. palet między ładunkami,
  • mieszanego, wykorzystującego oba powyższe razem lub na zmianę.

Podczas zabezpieczania bardzo ważne jest określenie środka ciężkości ładunku, który powinien być unieruchomiony.

Co to jest system Multilock?

Naczepy z Multi Lock idealnie zabezpieczają ładunek podczas transportu. Co to właściwie jest Multi Lock system? Multi Lock w naczepie to rama zewnętrzna, która po obydwu stronach pojazdu posiada aż ponad 130 otworów do mocowania. Każdy z nich wytrzymuje obciążenie siłą 2000 daN (~kg), a na długości 1000 mm obciążenie łączne może wynosić 800 daN (~kg).

W naczepach z Multi Lock marki KRONE stosuje się dodatkowo stabilne stalowe belki załadowcze o nazwie Multi Block. Mają aż 22 otwory do mocowania i ułożone są w poprzek kierunku jazdy. Zatrzaskuje się je na ramie zewnętrznej Multi Lock i w ten sposób uzyskuje stabilną krawędź oporową dla ładunku. Dodatkowo przytrzymuje ona pasy do mocowania. Belka Multi Block ma 80 mm szerokości i 130 mm wysokości. Dzięki połączeniu z nią rama zewnętrzna Multi Lock w naczepach daje ponad 3000 opcji mocowania linami.

Podsumowanie

Niezabezpieczony ładunek może ulec uszkodzeniu i zniszczyć pojazd. Pozkrone posiada w ofercie naczepy z systemem Multi Lock, a także: naczepy firanki, naczepy chłodnie, naczepy furgon i naczepy używane na sprzedaż. Sprawdź ich ofertę!

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując przeglądanie strony akceptujesz pliki cookies.
Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności