Na co zwrócić uwagę wybierając naczepy używane?

Bez solidnych naczep transportowanie dużych ładunków byłoby niemożliwe. Nie są one jednak tanie, dlatego pojawia się dylemat – jaką naczepę wybrać? Zakup nowych modeli wiąże się z dużą inwestycją finansową. Z kolei wybierając naczepy używane, trzeba zwrócić uwagę na ich możliwości eksploatacyjne. Z problemem wyboru spotykają się w szczególności właściciele firm transportowych, którzy dużą wagę przywiązują do kwestii bezpieczeństwa i solidności wykonanej konstrukcji. Na co zwrócić uwagę wybierając używane naczepy?

Jaki rodzaj naczepy wybrać?

Naczepa to rodzaj pojazdy, który przymocowuje się do samochodu transportującego. Spoczywa ona na tylnej osi pojazdu ciągnącego, a połączona jest przy pomocy siodła. Naczepy uniwersalne typy firanki przeznaczone są do transportowania towaru luzem. Naczepy siodłowe wykorzystywane są w transporcie gabarytowym, a ich motorem jest potocznie nazywana ciężarówka. Niektóre modele wyposażone są w ruchomą podłogę, która pozwala zautomatyzować proces załadunku i rozładunku.

Wykorzystanie konkretnej naczepy zależy od specyfiki działalności firmy. Warto zwrócić uwagę na popularniejsze z nich:

  • wywrotka – umożliwia przewóz materiałów sypkich, jak żwir czy gruz.
  • cysterna – wykorzystuje się do transportu substancji płynnych, jak paliwo czy alkohol.
  • platforma – przeznaczona do transportu maszyn i większych urządzeń.
  • chłodnia – pozwala na bezpieczny przewóz ładunków wymagających niskiej temperatury, jak leki, owoce czy warzywa.

Większość firm transportowych musi posiadać wiele rodzajów naczep w dużej ilości, co przekłada się na spore koszty. Z tego względu, coraz więcej przedsiębiorców zastanawiając się jaką naczepę wybrać, decyduję się na używane modele.

Używane naczepy – na co zwrócić uwagę?

Kupno używanej naczepy można porównać do wyboru samochodu przeznaczonego na użytek prywatny. Musisz zwrócić uwagę na wszystkie szczegóły techniczne, takie jak stan podwozia czy elektryki. Koniecznie sprawdź również ewentualne uszkodzenia skrzyni ładunkowej.

Oglądając naczepę, zwróć uwagę na:

  • stan zawieszenia i podwozia,
  • materiał wykonania podłogi,
  • ocynkowaną ramę,
  • sprawność instalacji elektrycznej,
  • zgodność układu hamulcowego z ECE.

Decydując się na kupno naczepy, warto zaufać sprawdzonej firmie, takiej jak Pozkrone, oferującej sprzedaż naczep w Poznaniu. Renoma przedsiębiorstwa jest bardzo istotna, ponieważ gwarantuje ona pewność dobrego stanu każdej naczepy.

Wybierz sprawdzonego i polecanego dealera naczep 

Na co trzeba uważać, podejmując decyzję, jaką naczepę wybrać? Przede wszystkim należy unikać nieznanych dystrybutorów naczep, którzy nie posiadają kompletnej wiedzy na temat ich aktualnego stanu.

Warto natomiast wybrać sprawdzonych specjalistów, oferujących naczepy w Poznaniu. Korzystając z ich usług  masz pewność co do jakości używanej naczepy, a doświadczeni fachowcy pomogą w zakupie odpowiedniego pojazdu. Zwróć uwagę także na producenta naczepy i jej model. Na uwagę zasługują w szczególności niemieckie przedsiębiorstwa, takie jak Koegel czy Krone. Bardzo często nawet kilkuletnie naczepy od sprawdzonej firmy, sprawują się lepiej i służą dłużej niż nowe rozwiązania pochodzące od nieznanego producenta.

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując przeglądanie strony akceptujesz pliki cookies.
Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności