Naczepa firanka – co to jest?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, naczepa firanka – co to jest właściwie? Za tą niepozorną nazwą kryje się jeden z najpowszechniej wykorzystywanych typów naczep. Popularność tego rozwiązania wynika z jego wszechstronności, dobrej wytrzymałości przy stosunkowo niedużej wadze oraz szeregu innych zalet. Nazwa naczepy firanki wywodzi się od metody otwierania w trakcie załadunków i rozładunków. Jej zasada działania jest prosta – przesuwa się plandekę zamocowaną na prowadnicy, co przypomina odsłanianie firanek. Ten intuicyjny mechanizm znacznie przyspiesza pracę przy pakowaniu i wyładowywaniu towaru.

Jakie są rodzaje naczep firanek?

Chcąc w pełni odpowiedzieć na pytanie, naczepa firanka – co to jest, należy wiedzieć, jakie są rodzaje tego sprzętu. Wśród nich można wyróżnić naczepy firanki:

  • mega,
  • pół mega,
  • standard,
  • mulda/coil.

Wyżej wymienione typy różnią się między sobą m.in. wielkością i zastosowaniem. Dla przykładu naczepa firanka mulda/coil pozwala na bezpieczny transport stali walcowanej w kręgach. Możesz w niej umieścić także inne ciężkie towary, a jeśli wykorzystasz dodatkowe akcesoria, to sprawdzi się choćby do przewozu sprzętu AGD.

Cenną zaletą naczep firanek jest to, że możesz je załadować w różny sposób:

  • od góry – umożliwia to rozsuwany dach,
  • od tyłu – dzięki zamontowanym drzwiom możliwy jest załadunek za pomocą rampy,
  • od boku – pozwalają na to przesuwne plandeki.

Równie istotną kwestią jest właściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku. Naczepa firanka wyposażona jest w tym celu m.in. w wytrzymałe pasy transportowe, maty gumowe zapobiegające przemieszczaniu się ładunku i odporną na różne czynniki plandekę.

Komu przyda się naczepa firanka?

Naczepa firanka jest bardzo uniwersalna, dlatego też znajduje zastosowanie w wielu branżach. Dobrze sprawdzi się do transportu towaru na paletach, który nie jest wrażliwy na zmiany temperatury i nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Naczepa firanka może być ładowana przy pomocy wózków widłowych, a także dźwigów po otwarciu dachu. Dzięki temu umieścisz w niej ładunek o dużych gabarytach. Naczepa firanka w wersji mega ma jeszcze wyższą przestrzeń ładunkową, co sprawia, że cieszy się dużą popularnością w branży motoryzacyjnej. Zadbany sprzęt może służyć wiele lat, dlatego warto rozejrzeć się za egzemplarzami z drugiej ręki. Pozkrone to firma, która sprzedaje wysokiej jakości używane naczepy w okolicach Poznania. Zapoznaj się z ofertą i znajdź model dla siebie.

Podsumowanie

Znasz już odpowiedź na pytanie, naczepa firanka – co to jest. Jeśli szukasz wysokiej jakości sprzętu tego rodzaju, który dodatkowo jest dostępny w dobrej cenie, skorzystaj z usług Pozkrone. Oferujemy świetne naczepy na sprzedaż blisko Poznania, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Proponujemy jedynie sprzęt uznanych marek, takich jak Krone, Schmitz czy Koegel. Oprócz tego nasza działalność obejmuje także odkup naczep nieopodal Poznania, więc jeśli chcesz sprzedać swoją naczepę, to również serdecznie zapraszamy.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Kontynuując przeglądanie strony akceptujesz pliki cookies.
Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień. Dowiedz się więcej: Polityka prywatności